Po obisku naših dijakov na gimnaziji v Dubni je ravnatelj Aleksander Ivanovič Rudenko poslal naši ravnateljici naslednje sporočilo:
Spoštovana ravnateljica Jasna Rojc!
Vodstvo šole, pedagoški kolektiv in svet šole se zahvaljujejo vaši gimnaziji za aktivno udeležbo v projektu »Mostovi prijateljstva«. Pri izmenjavi dijakov Gimnazije Nova Gorica in Prve šole iz Dubne so na vse udeležence projekta  slovenski dijaki naredili zelo dober vtis. Vsi so dobro vzgojeni, imajo dobre manire in željo po spoznavanju Dubne in Rusije. Prezentacije vaših dijakov, ki so z veliko ljubeznijo spregovorili o Sloveniji, o Novi Gorici in o vaši šoli, so pri naših učencih vzbudile neobičajno zanimanje. Vodja delegacije Vesna, ki je ves čas skrbela za dijake, je dobra poznavalka ruske literature in kulture,  znala je ustvarjati vzdušje sodelovanja med ruskimi in slovenskimi dijaki. Zahvaljujemo se vam za osebni angažma v projektu in predlagamo, da obiščete Dubno in Prvo šolo.
Ravnatelj šole
Aleksandr Ivanovič Rudenko
Čestitke udeleženim dijakom in mentorici Vesni Prinčič Crosatto!