Gimnazija Nova Gorica je danes gostila organizacijski sestanek projekta “Soška Znanost pod 18” sosednje Gorice, ki smo se ga udeležili učiteljii, ravnatelji in članice odbora od goriškega do tržaškega šolskega prostora, v katerem sodelujejo tudi šole s slovenskim učnim jezikom v zamejstvu. Namen projekta je spodbujati mlade v naravoslovnih dejavnostih, povezanimi z okoljskimi spremembami, s sodelovanjem v evropskih projektih. Udeležba je bila pestra, od zadnje triade italijanskih osnovnih šol preko srednjih strokovnih šol do znanstvenega liceja in naše gimnazije. Praktični del delavnic za učence in dijake bodo ekološke meritve vode reke Soče, ki bodo potekale tako v slovenskem, kot v italijanskem toku reke. Marca jih bomo skupno predstavili na Trgu Evrope, oziroma v primeru slabega vremena v naši telovadnici.