Mentorja Sara Remžgar in Miha Hlede ter dijaki 1.e razreda Gimnazije Nova Gorica in dijaki 4. letnika smeri kmetijsko-podjetniški tehnik in naravovarstveni tehnik Biotehniške šole iz Šempetra pri Gorici, smo se za namen obeležbe svetovnega dneva poezije, 21.3.2024, na daljavo povezali v skupni EPAS projekt kot obe šoli ambasadorki evropskega parlamenta.

Izvedli smo literarno-likovno delavnico ustvarjanja poezije v angleščini in slovenščini. Ob navdihu angleških in slovenskih pomladnih pesmi uveljavljenih avtorjev, glasbenih vzgibov in podob, kreiranih s pomočjo umetne inteligence, smo v skupinah sestavljali svoje pesniške stvaritve in tako odgovarjali na vprašanje »Kaj ti pomeni pomlad?«.

Končne izdelke smo fotografirali in objavili na spletni platformi Padlet. Ogledate si jih lahko na sledeči spletni povezavi: https://padlet.com/s_remzgar/svetovni-dan-poezije-2024-world-poetry-day-2024-xvfk50p0y6sau9zx

The Spring Has Many Silences pravi naslov ene izmed angleških izhodiščnih pesmi, a vendarle se tu sliši NAŠ glas!